+90 312 395 49 60 English

Ürünlerimiz

asdasd
asdasd
asdasd
asdasd
asdasd
asdasd
asdasd

Kül Fırını-Eco

Laboratuvar Fırını ( Kül Fırını - Çember Fırın - Mufla Fırını )

 

Çember Fırın ( Chamber Furnace ) ya da Mufla Fırını ( Muffle Furnace ) olarak adlandırılan fırınlar baca ve fan sistemi içermeyen laboratuvar fırınlarıdır. Kül Fırını  kül testi uygulamaları için kullanılan ve baca-hava sirkülasyonu ile desteklenen laboratuvar tipi fırınlardır. Ancak laboratuvar fırınları genellikle kül fırını olarak  bilinir.

 

Mikrotek Kül Fırını - Eco olarak adlandırdığımız fırınlarımız kül fırını kullanım amacı, dolayısıyla  ürün işlevi açısından temel özellikleri içeren, laboratuvar fırın fiyatları ( kül fırını fiyatları ) açısından ise  ekonomik tip fırınlar olması amacıyla tasarladığımız ve ürettiğimiz ürünlerdir.  

 

MFX-STD ve MFX-PRO modellerimiz uygulama adımlarının kontrolü açısından daha fazla özellik gösteren laboratuvar tipi fırınlarımızdır.

 

MFX-STD / MFX-PRO

 

Mikrotek Laboratuvar Fırınları belirtilen çalışma koşulları,  çalışma alanları ve teknik özellikler dikkate alınarak, yüksek sıcaklıkta çalışmaya uygun tasarlanan uzun ömürlü, güvenli  ürünlerdir.

Laboratuvar Fırını ( Kül Fırını ) Seçerken


-Laboratuvar fırının ne amaçla kullanılacağı önemlidir. Kül fırını, çember fırın,  tüp fırın, split fırın gibi modeller farklı uygulamalar için geliştirilmiş laboratuvar fırınlarıdır. 

 

-Daha çok kül fırını olarak bilinen ve adlandırılan laboratuvar fırını seçiminde iki temel özellik, fırının çalışma hacmi ve ulaşılan sıcaklıktır. Fırının maksimum çıkabileceği sıcaklık,    ve sürekli çalışma sıcaklığı farklı olabilir. Uygulamalarınız için gerekli sıcaklık laboratuvar fırın seçiminde önemli faktölerden birisidir.

 

-Laboratuvar fırını ( Kül Fırını ) gücü ve gücüne bağlı olarak ürünün  ısınma süresi çalışmalar için önemlidir. Isınma hızı çalışma sürenizi ve fırının elektrik sarfiyatını etkileyecektir.

 

-Laboratuvar fırınının ( Kül fırını )sahip olduğu kontrol ünitesi, uygulamalarınızı yerine getirebilecek teknik özelliklere sahip olmalıdır.

 

-Kullanım kolaylığı önemli belirleyici noktalardandır. Laboratuvar koşullarınıza bağlı olarak kapağın yana ya da yukarı doğru açılımı, kontrol ünitesinin yerleşim yeri, elektronik menünün kolaylığı vb özellikler laboratuvar fırını ( Kül Fırını ) seçiminde önemli rol oynayabilir.

 

-Doğru tasarlanan laboratuvar fırını ( Kül fırını ) arızasız çalışan, uzun ömürlü bir üründür. Ürünün performansı yanı sıra arızasız çalışması ve uzun ömürlü olması kullanılan rezistanlar ve izolasyon malzemeleri ile kontrol ünitesine bağlıdır.

 

-Enerji tüketimi, laboratuvar fırınının ( Kül fırını ) tasarımı ile ilgilidir. Uygulamanın gerektirdiği güce uygun ve doğru elektriksel tasarım enerji tüketimi açısından önemli bir faktördür. 

 

-Fırın içi sıcaklık dağılımı ve kontrol ünitesinin hassasiyeti  fırın seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. 

 

-Uygulamaların gerektirdiği aksesuarlar ve fırınlara eklenebilirliği önemlidir. Aksesaurlara örnek olarak bilgisayar bağlantı modülü, gözetleme deliği, koruyucu gaz ortamı uygulamaları için gerekli malzemeler sayılabilir. 

 
Genel Özellikler


Isıtma Haznesi

  - Quartz cam tüplü ısıtma sistemi
  -  Kaset sistemli kolay değiştirilebilir ısıtma haznesi  
  -  Yüksek sıcaklığa dayanıklı izolasyon tuğlasından üretilmiş  ısıtma haznesi
  - A1 kalite rezistans telleri
  - Düşük enerji tüketimi

 

Kontrol paneli
  - Mavi ekran aydınlatma  - Dokunmatik buttonlar
  - 4 kademeli beklemeli program ve   sabit program ( Direk ısıtma )
  - Haftalık çalışma programı
  - Dakikada artış hızı ayarı 

  - Uyarı ve hata komutları
  - Tarih ve saat göstergesi


İzolasyon 
  - İnsan sağlığına zararı olmayan, uygun sıcaklık ve izolasyon kriterlerini sağlar.

 

Kapak sistemi 
  - 180 derece sol tarafa açılır.
  - Çift cidarlı, dışarıya minimum seviyede ısı verecek şekilde tasarlanır.
  - Önyüz soğutmalı havalandırma sistemi 

 

 

LABORATUVAR FIRINI - KÜL FIRINI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

MFX - ECO Model

Laboratuvar Fırını, Kül Fırını, Çember Fırın, Mufla Fırını, Ufak Fırın, Seramik Fırını, Ufak Isıl İşlem Fırını

 

 

   MFX-ECO Kontrol Ünitesi ve Diğer Özellikler

 ucuz laboratuvar fırını, ekonomik laboratuvar fırını, ucuz kül fırını, ucuz kül fırını, güvenilir laboratuvar fırını, güvenilir kül fırını, uzun ömürlü kül fırını, uzun ömürlü laboratuvar fırını, ucuz mufla fırını

 

 LABORATUVAR FIRINI - KÜL FIRINI KULLANIMI SIRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR


-Çalıştığınız fırın yüksek sıcaklık fırınıdır. İş eldiveni, gözlük vb koruyucu malzemeler kullanmadan fırını çalıştırılmalıdır.

 

-Fırın çalıştırılmadan önce ürünün elektrik bağlantıları kontrol edilmeli, çalışmaya uygun durumda olup olmadığı konrol edilmelidir.

 

-Fırının yakınında kolay alev alabilecek hiçbir malzeme bulundurmamalıdır.

 

-Yeterli havalandırmanın sağlanması için fırın etrafında uygun boş alan bırakılmalıdır.