+90 312 395 49 60 English

Ürünlerimiz

asdasd
asdasd

Akrilik Şekillendirme Fırını

Akrilik malzemeler genellikle uygun şartlar yerine getirildiğinde 130 - 200 0C lerde ısıtılarak şekillendirilir. Ancak asıl ve yoğunlukla kullanılan  sıcaklık aralığı 170-180 0C dir.

 

Akrilik malzemenin doğru sıcaklıkta, homojen olarak ve uygun sürelerde ısıtılması, malzeme firesini ve enerji kullanımını azaltmak için en önemli faktördür. 

 

Ulaşılan sıcaklık ve akrilik malzemenin kalınlığına göre uygulama süresi değişiklikler gösterir. 170-180 0C arasındaki uygulamalarda ortalama süre  4dk/mm. dir.

 

Infrared ısıtıcılarda bu süre yaklaşık 1/10 oranına düşer. Dolayısıyla infrared ısıtıcılarda akrilik levha şekillendirme süresi konvansiyonel yöntemlere göre oldukça kısadır. Bunun yanı sıra ekleme ve şekillendirme bölgelerinde herhangi bir iz oluşmaz ve yapılan uygulamanın gözle fark edilmesi neredeyse imkansızdır.


Mikrotek infrared akrilik şekillendirme fırınlarının en önemli özelliği hassas sıcaklık kontrolu uygulayabilmektir. İşlem sırasında sıcaklığın hassas bir şekilde kontrol edilerek yeterli sürede ısıtılmasıyla, akrilik malzemelerin yüzeyleri, özellikle birleştirme işlemlerindeki ek yerleri gözle fark edilemez.

Mikrotek akrilik şekillendirme fırınları, levha halindeki akrilik malzemeleri uygun sıcaklıklarda ısıtmak için tasarlanmıştır. Isıtılarak şekillendirmeye hazır hale getirilen akrilik malzeme, ayrı bir presste, uygun kalıplar yardımıyla şekillendirilir ya da birleştirilir.  Bu uygulama ile küçük ve orta ölçekli işletmelerle, büyük işletmelerdeki basit işlemler için geliştirilmiş özellikle fiyat açısından uygun bir çözümdür.

 

Mikrotek akrilik şekillendirme fırınlarında, hassas sıcaklık kontrolu sayesinde, işlem sonunda, akrilik malzemenin (Özellikle birleştirme) bir işlemden geçirildiğini anlamak mümkün olmaz. Özellikle birleştirme sonrasında akrilik malzemedeki  ek yerlerini farketmek mümkün değildir.

 

 

 

 AVANTAJLARI 


Hassas sıcaklık okuma

Hassas sıcaklık kontrolu

İşlem yüzeylerinde iz oluşmaması ( Özellikle ek yerleri )

Küçük ve orta ölçeki işletmeler için uygun fiyat

Büyük ölçekli işletmeler için zaman ve enerji tasarrufu

 

Ayrıntılar için bizimle iletişime geçebilirsiniz Mikroteklab